Grįžti į pirmąjį į puslapį

 

Trakų seniūnijos bendruomenės “Santalka”

  (piketo dalyviai)

 

Trakų rajono savivaldybės tarybai

Trakų rajono savivaldybės merui

 

Pranešimas spaudai      

 Dėl keliamų įtarimų stambaus kyšio paėmimu bei piktnaudžiavimu tarnybine padėtim rajono valdininkams

                                                                     Rezoliucija

                                                                      2008 02 22

     Savivaldybės valdžios veiksmai, nesiskaitymas su įstatymais, nevykdymas teismo sprendimų,  piktnaudžiavimas tarnybine padėtim,  mums trakiečiams ne naujiena. Ne vieną kartą spaudoje, televizijoje kėlėm  įstatymo pažeidimų faktus.  Tačiau atsimušdavom kaip į sieną. Priežastis paprasta.  Taryboje  susidarė daugumos koalicija. Savivaldybės funkcionieriai, prisidengdami kolektyvine atsakomybe, buvo neliečiami.

Štai keletas pavyzdžių.

     1.Buvo pažeistas miškų įstatymas. Savivaldybės pareigūnai, įtariami suklastoję parašus, neteisėtai keitė, tvirtino detaliuosius planus, miško paskirties žemę keitė į kitą paskirtį.  Įstatymai tai daryti neleido. Generalinė prokuratūra iki šios dienos negali užbaigti 192 bylas.

     2.Trakų rajono Naujosios sąjungos pirmininkas bei Lietuvos Lenkų rinkimų akcijos partiniai bosai, turėdami daugumą taryboje (Naujoji Sąjunga, Liberalai ir centro sąjunga, Lietuvos lenkų rinkimų akcija ir prie jų prisiplakę  konservatoriai)   taip  suįžūlėjo, kad 25 metams pagal panaudos sutartą įsigijo pastatus miesto centre Vytauto g. Nr. 10  bei Vytauto g. Nr. 13.

    3.Rajono savivaldybė, pažeisdama įstatymus, pradėjo savavalinę socialinio būsto statybą saugomoje teritorijoje - Plomėnų gatvėje. Nors Vilniaus apygardos teismas nustatė pažeidimus, savo sprendimu  pareikalavo savavalinę statybą uždrausti. Deja, rajono savivaldybė piktybiškai ignoruodama teismo sprendimą, toliau tęsia savavališką statybą. Savavalinę statybą užfiksavo Aplinkos ministerija, tačiau atėjus naujam Aplinkos ministrui A. Paulauskui, įstatymo pažeidimai iki šiol nepašalinami. Kaip pašalinsi.  Juk Artūras Paulauskas yra Lietuvos Naujosios sąjungos pirmininkas, o Trakų meras Vytautas Petkevičius yra Trakų rajono Naujosios sąjungos pirmininkas. Šiandien Generalinė prokuratūra perdavė bylą Vilniaus apygardos teismui. Byla toliau bus tęsiama už tuos pačius pažeidimus. Ar ši savavalinė statyba irgi  nėra surišta su atkatu,  su statybine organizacija- rangovu?

    4. Aišku ir šiuo metu išgarsėjusi Kudrionių poilsiavietės byla. Įtariame, kad   gali slėptis korupcija - kyšis. Tai dar kartą rodo rajono valdininkų  visagališkumą, dalyvaujant rajono antikorupcinės komisijos pirmininkui Sauliui Raščiauskui. Ir štai yla iš maišo išlindo.

      Šie pavyzdžiai  rodo, kad greičiausiai ir kiti objektai: Trakų seniūnija Vytauto g. 2, buvusi vaistinė Vytauto gatvėje, gal ir Vytauto 71? namą ir kiti  objektai mūsų rajone  buvo parduodami su sąlyga, duoti atkatą.  Todėl įtariame skaidrumo nebuvimu, organizuojant Trakų rajone viešus konkursus parduodamų objektų.  Tai parodys STT tyrimai. Ar vėl nestos jų ginti teisininkas, buvęs prokuroras, bendrapartietis Artūras Paulauskas.

       Po STT “vizito” į Trakų rajono savivaldybės valdžios kabinetus,  su antrankiais, kaip didžiausius nusikaltėlius buvo  išvesti rajono vadovai. Išaiškėjo, kad jiems keliami įtarimai - stambaus kyšio paėmimas bei piktnaudžiavimas tarnybine padėtim.

       Dėl susidariusios situacijos kaltę turi prisiimti ir rajono taryboje esanti daugumos koalicija.  Tai Naujoji Sąjunga vadovaujama pirmininko V. Petkevičiaus, Liberalai ir centro sąjunga - Sauliaus Raščiausko, Lietuvos lenkų rinkimų akcija - Henriko Jankovskio, ir konservatoriai – Nijolės Romaškienės.

      Mes, piketo dalyviai, negalime būti abejingi susidariusiai rajone situacijai. Rajono valdininkai pažemino ne tik valstybės pareigūno vardą, bet ir neteko rinkėjų pasitikėjimo.

 REIKALAUJAME: .

1.  Neeilinio Trakų rajono tarybos posėdžio, kuriame įvertinti Trakų rajono vadovų veiklą 

2. Trakų rajono mero V. Petkevičiaus, vicemero Sauliaus Raščiausko bei  administratoriaus Leonardo Karnylos atsistatydinimo.

3.Visos Trakų rajono tarybos atsistatydinimo.

 

Trakų seniūnijos  bendruomenė “Santalka” pirmininkė   Nijolė Dočkuvienė

 

 Piketo dalyviai

                        Grįžti į pirmąjį į puslapį

Žiūrėti nuotraukas